Spor Kulübü Nasıl Kurulur |.

Spor derneği ya da spor kulübü kurmak istiyorsanız, 5253 sayılı dernekler kanununa tabi olarak, en az 7 kişi ile dernek kuruluşu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Spor derneği kurmak için 7 kişi tarafından doldurulup imzalanmış olan kuruluş bildirim formu ve kulüp tüzüğü ile birlikte, il sivil toplum müdürlüğüne başvuru yapmanız yeterlidir. Evrak tesliminde herhangi bir eksiklik olmaması durumunda, size verilecek olan alındı belgesi ile birlikte, kurmuş olduğunuz dernek tüzel kişilik kazanacaktır. Futbol kulübü kurmak, bisiklet, satranç, basketbol ya da motosiklet kulübü kurmak istiyor olmanız fark etmiyor. Branş tescili.

Read More

Spor Kulüplerinde Genel Kurul |.

   Spor Kulüpleri olağan yani tüzüğünde belirtilen zamanlar örneğin; 3 yılda bir mayıs ayında ise 2020 yılının mayıs ayında en son yapıldığına göre 2023 mayıs ayında tekraren seçimli olağan genel kurul olur.

Read More

Spor Kulüpleri Beyannamesi Nedir ?.

 Spor kulüplerinde her yıl bir önceki yılın mali, üye ve faaliyet bilgilerini içeren beyanname spor bilgi sistemi üzerinden yönetim kurulu kararı ile başkan tarafından ya da atanan danışman tarafından verilmesi zorunludur. 

Read More

Dernekten Spor Kulübüne Çevirme Nasıl.

    5253 Sayılı dernekler kanununa tabi olan spor kulüpleri dernek statüsünden 26 EKİM 2023 Tarihine kadar Genel kurul kararı ile tüzüklerini 7405 sayılı spor kulüpleri kanununa göre tüzüklerini değiştirerek spor kulübü statüsüne geçmek zorundadırlar. 

Read More

Spor Kulübü Yönetmeliği | Tescil.

8 Temmuz 2022 CUMAResmî Gazete Sayı : 31890YÖNETMELİK Gençlik ve Spor Bakanlığından: SPOR KULÜPLERİ VE SPOR ANONİM ŞİRKETLERİTESCİL YÖNETMELİĞİ 

Read More