Spor Kulüpleri Beyannamesi Nedir ? | Nasıl Verilir?

 Spor kulüplerinde her yıl bir önceki yılın mali, üye ve faaliyet bilgilerini içeren beyanname spor bilgi sistemi üzerinden yönetim kurulu kararı ile başkan tarafından ya da atanan danışman tarafından verilmesi zorunludur. 

Aksi takdirde tüm yönetim kurulu üyeleri idari para cezası ile sorumludur. Her üye için 2022 yılı için 5000.00 tl idari para cezası mevcuttur.

Spor Kulüplerinin ayrıca  kirası ya da sigortali çalışanı olduğu durumlarda muhtasar yönünden tevkifata tabi olduğundan aylık ya da 3 aylık dönemler halinde bağlı bulunduğu vergi dairesine muhtasar beyannamesini smmm (serbest muhasebeci mali müşavir) aracılığı ile bildirmek zorundadır.

Dernek Beyannamesi Doldurma

İlgili Yazılar

Resmi Belge ve Makbuzların Basımı, Defter Temini

Kendi bünyemizdeki matbaamız “Dernek Resmi Evrakları”nı basmaya yetkilidir. Sadece derneklerin ihtiyaçlarına göre teknik yapılanmış ve uzmanlaşmış olan tesisimizde, derneğinizin tüm matbaa ihtiyaçların.

Beyanname ve Vergi Dairesi İşlemleri

SPOR KULÜPLERİ BEYANNAMESİ  Spor kulüplerinde her yıl bir önceki yılın mali, üye ve faaliyet bilgilerini içeren beyanname spor bilgi sistemi üzerinden yönetim.

YORUM YAZIN